Ukraina meditsiinivaldkonna spetsialistide delegatsiooni võõrustamine Eestis

Maikuu lõpus külastas Eestit meditsiinivaldkonna spetsialistide delegatsioon Ukrainast, mille juhiks oli Euroopa integratsiooni ja rahvusvaheliste suhete nõunik Ukraina tervishoiuminiseeriumis Oleksandr Marusyn.

Ukraina delegatsiooni visiit korraldati koostööleppe raames, mis sai sõlmitud läinud aasta detsembrikuus, kui Marusyni juhitud delegatsioon esmakordselt Eestisse väisas. Seekordse delegatsiooni liikmeteks olid mitmed Ukraina meditsiinivaldkonna spetsialistid, erinevate erialade arstid, lugupeetud dotsendid, meditsiiniasutuste juhid ja osakondade juhatajad.

Ida-Tallinna Keskhaiglas korraldati külalistele seminar, mille jooksul tutvuti haigla ajaloo, tegevusvaldkondade ning ravivõimalustega.

Peale seminari tehti haigla peal ringkäik ning tutvuti erinevate osakondadega. Haigla ravikvaliteedijuhi, dr Ene Mäeotsa, juhatamisel tutvuti erakorralise meditsiini keskusega, sisekliinikuga, anestesioloogia ja intensiivravi keskusega ning angiograafiaosakonnaga. Nukleaarmeditsiinikeskuse juhataja, dr Anne Poksi ja vanemarst – dr Galina Šamarina, näitasid väiksemale huvigrupile nukleaarmeditsiinikeskust ning dr Kaarina Ristmägi tegi külalistele tutvustava ringkäiku patoloogiakeskuses.

Ukraina delegatsiooni visiit toimus Välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Kasahstani, Ukraina, Moldova, Aserbaidžaani, Gruusia, Valgevene ja Kõrgõzstani tervishoiusektori arendamine“ raames.