Eesti spetsialistid koolitasid Ukraina kolleege onkoloogia valdkonnas

Käesoleva aasta augustikuu lõpus läbisid välisministeeriumi projekti „Kasahstani, Ukraina, Moldova, Aserbaidžaani, Gruusia, Valgevene ja Kõrgõzstani tervishoiusektori arendamine“ raames Ukraina onkoloogid dr Nataliia Kushnarenko ja dr Mykola Kushnarenko praktika onkoloogia valdkonnas Eesti spetsialistide dr Gabor Szirko ja dr Gerli Kuuse juhendamisel.

Nädalaajalise praktika jooksul tutvusid Ukraina onkoloogid Eesti võimalustega onkoloogiliste haiguste ravimisel. Onkoloog Gerli Kuuse juhendamisel osales dr Nataliia Kushnarenko keemiaravil ja osakonnatöös ning dr Mykola Kushnarenko rinna tervise kabineti vastuvõttudel onkomammoloogi Gabor Szirko juhendamisel.

Lisaks osaleti koos dr Szirkoga rinna- ja emakakaelapiirkonna pahaloomuliste kasvajate lõikustel.

Dr Gabor Szirko ütles, et praktikantide siinviibimine ning nendega koos töötamine ei ole kasulik mitte ainult neile, vaid ka meile. „On väga rikastav töötada koos erinevate partnerite ja kolleegidega väljastpoolt Eestit. See, et saame olla neile eeskujuks ja näidata, kuidas meie siin tööd teeme, on vaid üks pool sellest. Ka neil on meile palju huvitavat edasi anda ja meie meditsiinisüsteemi panustada,“ sõnas dr Szirko.

Ukraina arstide visiit toimus Välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Kasahstani, Ukraina, Moldova, Aserbaidžaani, Gruusia, Valgevene ja Kõrgõzstani tervishoiusektori arendamine“ raames.