Medicine Estonia konkurentsivõime tõstmise seminar

2014. aasta jaanuaris ja veebruaris toimus Eesti meditsiiniteenuseid eksportivatele asutustele 2-osaline seminar, kus jagati praktilisi kogemusi ja näpunäiteid välisturgudel tegutsemiseks.

Esimesel seminaril rääkisid oma kogemusest Kliinik 32 juht Britt Pensa, Quattromedi pikaajaline juht Erki Mölder ja PERHi tunnustatud kirurg Ilmar Kaur. Nüüdseks on ühise turundustegevuse tõhusamaks elluviimiseks kokku lepitud kogu klastri välisturgudele suunatud sõnumistrateegia, mille põhjal valmivad peatselt uued turundusmaterjalid ja mis on aluseks välismeediaga suhtlemisel. Eesti meditsiinis on valdkondi, kus me oleme tipptasemel – nüüd tuleb Eesti tugevusi ka naabritele jõuliselt tutvustada. Teenuste eksport aitab kaasa kogu Eesti meditsiinisektori arengule.

Inge Suder, Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuht: „Kõik ettevõtjad teavad, et aktiivne turundus eksporditurgudel on väga kallis tegevus. See nõuab eelkõige palju raha, lisaks ka häid inimesi. Medicine Estonia klaster pakub selleks head tuge – ühiselt tutvustada Eesti meditsiinisektori pakutavaid võimalusi välisturgudel. Selleks, et end edukalt välismaal tutvustada, peame kõigepealt ise aru saama, mis on meie tugevused välispatsiendi jaoks. Mille pärast Soome või Vene patsient kaalub ravi Eestis. Medicine Estonia turundusseminarid ongi just selleks, et paremini mõista, mis on Eesti meditsiinisektori tugevused ning teada saada, mida kõike on meditsiiniteenuste ekspordil suudetud juba teha ja saavutada.“

Teisel seminaril esinesid välisravi organiseerimisega igapäevaselt tegelevad eksperdid Venemaalt. Tervishoiuasutuse, turismifirma ning kindlustusseltsi esindajad rääkisid oma koostööst Iisraeli, Saksamaa jt kliinikutega ning selgitasid oma ootusi edukaks koostööks. Medicine Estonia Soome turundus- ja kommunikatsioonipartner Pekka Timonen (Kreab&Gavin Anderson) andis praktilisi näpunäiteid sellest, kuidas suhelda Soome meediaga.