Koostöö Usbekistaniga pakub Eesti tervishoiule uusi võimalusi

Eelmise aasta lõpus külastas Eestit dr Malika Ibrohimova Usbekistanist. Günekoloog dr Ibrohimova visiidi eesmärk oli tutvuda ravivõimalustega Eestis ning suurendada Usbekistani arstide ja patsientide informeeritust erinevatest tänapäevastest ravimeetoditest.  

Dr Malika Ibrohimova tuli Eestisse seoses esimese Usbekistani patsientiga, kes sai radiojoodravi Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) nukleaarmeditsiinikeskuses. Lisaks nukleaarmeditsiini valdkonnale sai kauge külaline põhjaliku ülevaate ITK naistekliiniku ja silmakliiniku tööst ning samuti ravivõimalustest bariaatria valdkonnas. Ka külastas dr Ibrohimova Magdalena haigla onkoloogiakeskust ja tutvus viljatusravi võimalustega.

Klastri Medicine Estonia juhatuse liikme Inge Suderi sõnul oli Usbekistani poole huvi Eesti ravivõimaluste vastu suur ning jaanuari lõpus sõlmiti koostööleping Usbekistani ühe juhtiva meditsiiniturismi ettevõtte BBG & Healthline Global ja ITK vahel. “Kindlasti on lisaks Usbekistani patsientide ravile Eestis tulevikuvõimaluseks sealsete arstidele info- ja koolitusseminaride korraldamine Taškendis ning nende võimalik praktika Eestis haiglates. Koostööl tervishoiuvaldkonnas on omajagu potentsiaali, sest Usbekistan on suur riik rahvaarvuga üle 30 miljoni inimese. Samas on seal inimeste keskmine eluiga 68,4 aasta, mis on ligi 10 aastat vähem kui Eestis. Võimalusi on eelkõige koostöö tihendamisel onkoloogia, nukleaarmeditsiini, bariaatria ja viljatusravi osas,” selgitas Suder klastri edasisi plaane.

Dr Ibrohimova visiit Eestisse toimus Välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Kasahstani, Ukraina, Usbekistani, Moldova, Aserbaidžaani, Gruusia, Valgevene ja Kõrgõzstani tervishoiusektori arendamine“ raames.