Meditsiiniturism: Vene äridelegatsioon tunnustas Eesti ravivõimaluste head taset

Medicine Estonia võõrustas äridelegatsiooni Moskvast, Peterburist ja Pihkvast. 2.-4. juulil külastasid kliinikute, turismifirmade jt meditsiiniturismi arendamisest huvitatud ettevõtete esindajad Medicine Estonia klastri liikmeid. Kolmepäevase visiidi käigus külastati kõiki projektiga liitunud haiglaid, kliinikuid ja rehabilitatsioonikeskusi. Kohtuti arstide, kliinikute juhatajate ja välispatsientidega tegelevate mänedžeridega. Visiidi raames toimunud seminaril tutvustati nii uusi teenusepakette kui ka uue rehabilitatsioonikeskuse loomise plaane.

Klasti arendusjuhi Tiina Mikku sõnul oli visiidi eesmärk anda terviklik ülevaade Medicine Estonia liikmete poolt välispatsientidele pakutavatest ravi- ja koostöövõimalustest. “Külaliste sõnul jäid nad nähtuga väga rahule,” võttis Tiina Mikk kordaläinud visiidi kokku. “Nende sõnul on Eesti meditsiin Euroopa meditsiin, siinsed haiglad ja kliinikud on varustatud väga kõrgetasemelise tehnikaga ja kohalik vene keele oskus on suurepärasel tasemel ning vastab ka kõrgeimat keeleoskust nõudva rehabilitatsiooniteenuse osutamiseks vajalikele nõudmistele.”

“Iseäranis suurt muljet avaldas meile siinne rehablitatsiooniteenuse tase – Eestil on, mida luksuslikku olustikku ootavale vene patsiendile pakkuda,” sõnas üks Vene delegatsiooni liikmetest. Visiidi tulemusel jätkatakse läbirääkimisi mitme liikmega agendilepingu sõlmimise üle, sh diagnostika ja sünnitusabi teenuste vahendamiseks.

Lisainfo:
Tiina Mikk
Arendusjuht
+372 511 4174
tiina.mikk@medicineestonia.eu

TM_46 TM_3 TM_19 TM_18
TM_39 TM_4 TM_32 TM_7